Sprzęt sieciowy

Ta gałąź infrastruktury charakteryzuje się zarządzaniem i zabezpieczeniem sieci w której operujemy, w zależności od wymagań urządzenia te pomagają Nam w całkowitej kontroli danej struktury. Router to najbardziej zaawansowane urządzenie stosowane do łączenia segmentów sieci i zwiększania jej fizycznych rozmiarów, pozwala sterować przepustowością sieci i zapewnia pełną izolację pomiędzy segmentami. Kolejnym bardzo ważnym urządzeniem jest Switch służący do przyłączania stacji przede wszystkim w topologii gwiazdy, a także do rozładowywania ruchu w sieci i wyeliminowania kolizji, w czym przewyższają Bridge. Podobny charakter działania przedstawia również popularny Hub – są to urządzenia posiadające wiele portów służących do przyłączania stacji roboczych zestawionych w topologii gwiazdy. W sieci z tym zastosowaniem nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy stacjami. Komputery przyłączone są przy użyciu jednego kabla do centralnego huba, który po nadejściu sygnału rozprowadza go do wszystkich linii wyjściowych. Jednym z urządzeń, które wzmacnia i regeneruje sygnały przesyłane kablem jest repeter, służy więc do fizycznego zwiększania rozmiarów sieci. Repeater powtarza odbierane pakiety i wzmacnia sygnał. Polega to na zwiększeniu poziomu odbieranego przebiegu falowego bez zmiany jego częstotliwości. Mając na celu usprawnienie działania naszej sieci nie możemy zapomnieć o Firewallach, zwanych także zaporami sieciowymi, to wyspecjalizowane urządzenia, których zadaniem jest zabezpieczanie sieci teleinformatycznej firmy przed intruzami. Od jej wydajności zależy bezpieczeństwo danych zgromadzonych na firmowych dyskach twardych, i z tego powodu zapory ogniowe uznawane są za jeden z najważniejszych elementów każdej sieci komputerowej.

Infrastruktura

Budujemy infrastrukturę sprzętową składającą się z sieci, serwerów, przestrzeni dyskowej oraz systemów zarządzania archiwizacją danych i drukowaniem.

Czytaj więcej

Oprogramowanie

Dostarczamy licencje oraz wdrażamy sprawdzone rozwiązania do kontroli oraz koordynowania zasobów sprzętowych i systemów operacyjnych.

Czytaj więcej

Doradztwo

Świadczymy usługi zarządzania projektami i organizacji procesów biznesowych. Pomagamy skutecznie przeprowadzać wdrożenia.

Czytaj więcej