Szafy i zasilacze awaryjne
Szafy dystrybucyjne są bazowym elementem niemal każdej serwerowni . To właśnie w stelażu szaf zainstalowane są komponenty tworzące system teleinformatyczny danej firmy – urządzenia sieciowe i łączące je okablowanie. Często nazywane rackami, ich głównym zadaniem jest nie tylko ochrona sprzętu przed zagrożeniami fizycznymi, ale także zapewnienie możliwie najlepszego porządku elementów struktury, odpowiedniej cyrkulacji powietrza jak i niezbędnego do pracy serwera – zasilania. Podstawową jednostką, która określa wymiary danej Szafy jest 1U (44,45mm), najczęściej spotykamy się z rozmiarem 19U(482,6mm) jednak nie jest to regułą, w zależności od potrzeb i przeznaczenia serwera występują szafy większe i mniejsze…
Rozwiązania serwerowe
Zaprojektowanie i wdrożenie odpowiednich serwerów do przetwarzania danych na dużą skalę jest procesem wymagającym odpowiedniego podejścia, w którym zaplanujemy nie tylko bieżące obciążenie generowane przez aplikacje, ale też uwzględnimy możliwość taniej i szybkiej rozbudowy w miarę zapotrzebowania na większą moc. Dzięki takiemu podejściu w przyszłości unikniemy przede wszystkim problemów wydajnościowych oraz energetycznych. Projektując rozwiązania serwerowe powinniśmy przeanalizować możliwość rozbudowy serwerów o podstawowe elementy: dodatkowe procesory, pamięć RAM, dyski twarde oraz karty wejścia i wyjścia. Decydując się na serwer z wyższą obudową np. 4U i dużymi możliwościami rozbudowy unikamy drogich wymian sprzętu….
Systemy pamięci masowych
Potrzeby polskich firm są bardzo różne, ale jednocześnie coraz bardziej zaawansowane. Przy ich analizie nie powinno się brać pod uwagę ilości przetwarzanych danych, a związane z nimi potrzeby biznesowe. Gdy przetwarzane dane są szczególnie istotne dla firmy lub na przykład wyjątkowo poufne, to nie ma znaczenia, że ich ilość będzie mniejsza niż jeden terabajt czy więcej. Wówczas trzeba zadbać o wysoką dostępność i możliwość przywrócenia pracy po awariiczy katastrofie, a funkcje te dziś najłatwiej realizować przy pomocy pamięci masowych w warstwie ich przechowywania oraz wirtualizacji – serwerów, desktopów i aplikacji w warstwie przetwarzania danych…
Sprzęt sieciowy
Ta gałąź infrastruktury charakteryzuje się zarządzaniem i zabezpieczeniem sieci w której operujemy, w zależności od wymagań urządzenia te pomagają Nam w całkowitej kontroli danej struktury. Router to najbardziej zaawansowane urządzenie stosowane do łączenia segmentów sieci i zwiększania jej fizycznych rozmiarów, pozwala sterować przepustowością sieci i zapewnia pełną izolację pomiędzy segmentami. Kolejnym bardzo ważnym urządzeniem jest…