Systemy pamięci masowych

Potrzeby polskich firm są bardzo różne, ale jednocześnie coraz bardziej zaawansowane. Przy ich analizie nie powinno się brać pod uwagę ilości przetwarzanych danych, a związane z nimi potrzeby biznesowe. Gdy przetwarzane dane są szczególnie istotne dla firmy lub na przykład wyjątkowo poufne, to nie ma znaczenia, że ich ilość będzie mniejsza niż jeden terabajt czy więcej. Wówczas trzeba zadbać o wysoką dostępność i możliwość przywrócenia pracy po awarii czy katastrofie, a funkcje te dziś najłatwiej realizować przy pomocy pamięci masowych w warstwie ich przechowywania oraz wirtualizacji – serwerów, desktopów i aplikacji w warstwie przetwarzania danych.
Wdrożenie systemu archiwizacji danych pozwala zapanować nad stale rosnącym wolumenem danych w przedsiębiorstwie oraz zoptymalizować koszt przechowywania danych, dopasowując wartość biznesową danych do nośnika, na którym będą przechowywane. Poprzez migrację starszych treści na nośniki charakteryzujące się dłuższym czasem dostępu do składowanych na nich danych, racjonalizuje się wykorzystanie pamięci masowej – cenna przestrzeń dyskowa zwalnia się na potrzeby nowych danych. Możliwość szczegółowego i szybkiego przeszukiwania oraz natychmiastowego odtwarzania potrzebnych danych zwiększa komfort oraz efektywność pracy użytkowników. Wdrożenie projektu archiwizacji poczty i środowisk plikowych może w dużej mierze przyczynić się do obniżenia całkowitych kosztów użytkowania środowiska informatycznego i przynieść stosunkowo szybki zwrot z inwestycji. Bazując na bogatym doświadczeniu doradzamy najlepsze rozwiązanie pod względem zastosowanych technologii.

Infrastruktura

Budujemy infrastrukturę sprzętową składającą się z sieci, serwerów, przestrzeni dyskowej oraz systemów zarządzania archiwizacją danych i drukowaniem.

Czytaj więcej

Oprogramowanie

Dostarczamy licencje oraz wdrażamy sprawdzone rozwiązania do kontroli oraz koordynowania zasobów sprzętowych i systemów operacyjnych.

Czytaj więcej

Doradztwo

Świadczymy usługi zarządzania projektami i organizacji procesów biznesowych. Pomagamy skutecznie przeprowadzać wdrożenia.

Czytaj więcej