Szafy dystrybucyjne

Szafy dystrybucyjne są bazowym elementem niemal każdej serwerowni . To właśnie w stelażu szaf zainstalowane są komponenty tworzące system teleinformatyczny danej firmy – urządzenia sieciowe i łączące je okablowanie. Często nazywane rackami, ich głównym zadaniem jest nie tylko ochrona sprzętu przed zagrożeniami fizycznymi, ale także zapewnienie możliwie najlepszego porządku elementów struktury, odpowiedniej cyrkulacji powietrza jak i niezbędnego do pracy serwera – zasilania. Podstawową jednostką, która określa wymiary danej Szafy jest 1U (44,45mm), najczęściej spotykamy się z rozmiarem 19U(482,6mm) jednak nie jest to regułą, w zależności od potrzeb i przeznaczenia serwera występują szafy większe i mniejsze. Urządzenia montowane są w odpowiednich odległościach na półkach przyczepianych do pionowych szyn. Dzięki szybie wstawionej w drzwiczki, możliwe jest monitorowanie aktywności umieszczonego wewnątrz niej sprzętu bez konieczności otwierania całej szafy. Dodatkowo, w niektórych modelach, przednia szyba jest perforowana w celu poprawienia cyrkulacji powietrza wewnątrz szafy. Systemy chłodzenia zawarte zarówno u podstawy jak i na górze mają na celu zapewnienie niezawodności i bezawaryjności pracy.

Infrastruktura

Budujemy infrastrukturę sprzętową składającą się z sieci, serwerów, przestrzeni dyskowej oraz systemów zarządzania archiwizacją danych i drukowaniem.

Czytaj więcej

Oprogramowanie

Dostarczamy licencje oraz wdrażamy sprawdzone rozwiązania do kontroli oraz koordynowania zasobów sprzętowych i systemów operacyjnych.

Czytaj więcej

Doradztwo

Świadczymy usługi zarządzania projektami i organizacji procesów biznesowych. Pomagamy skutecznie przeprowadzać wdrożenia.

Czytaj więcej